Logo
0 ks
za
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Termostaty
  3. Regulácie
  4. ADEX Comfort R - regulátor na ochranu spiatočky

ADEX Comfort R - regulátor na ochranu spiatočky

Adex Comfort R 1. Vykurovací systém s kontrolou teploty kotla Toto zapojenie je možné použiť pre kotly, u ktorých je potrebné udržiavať odporúčanú pre... celý popis
Číslo produktu:125007
Kompletné špecifikácie

Adex Comfort R

1. Vykurovací systém s kontrolou teploty kotla

Toto zapojenie je možné použiť pre kotly, u ktorých je potrebné udržiavať odporúčanú prevádzkovú teplotu. Môžu to byť kotly na tuhé palivá aj na plyn pretože sa výstupná teplota kotla reguluje riadením teplotného spádu na radiátoroch, možno spoľahlivo prevádzkovať aj vykurovacie sústavy s nedokonalou cirkuláciou v kotlovom okruhu. Regulátor si poradí is inštaláciami, kde nie je kotlový okruh vôbec vytvorený.

Regulátor teda udrží požadovanú teplotu kotla pri systéme sa štvorcestným aj trojcestným zmiešavacím ventilom. U systému sa štvorcestným ventilom a kotlovým čerpadlom potom nepriamo zaistí tiež udržanie požadovanej minimálnej teploty vratnej kotlovej vody.

Ohrev úžitkovej vody je zabezpečený v zimnom i letnom režime.

2. Kotolňa na tuhé palivo so záložným kotlom vo vykurovacom okruhu

Pri nedostatočnej teplote kotla na tuhé palivá zavrie regulátor zmiešavací ventil a prejde na prevádzku so záložným kotlom. Záložný kotol potom spína v 10-minútovom cykle tak, aby udržal vo vykurovacom okruhu požadovanú teplotu.

Záložný kotol môže byť elektrický alebo plynový a musí byť osadený vlastným obehovým čerpadlom. Plynový kotol musí byť dostatočne odolný proti nízkoteplotnej korózii.

TÚV je ohrievaná len kotlom na tuhé palivo. Teplotu odoberanej úžitkovej vody je možné regulovať termostatickým zmiešavacím ventilom inštalovaným na výstupe z bojlera.

3. Kotolňa na tuhé palivo so záložným kotlom v kotlovom okruhu

Zapojenie je možné použiť pre jedno a viacokruhové vykurovacie systémy so záložným kotlom. Záložný kotol môže byť plynový aj elektrický. Pri nedostatočnej teplote kotla na tuhé palivá prejde regulátor na prevádzku so záložným kotlom. Záložné kotol je trvalo zopnutý, teplota vo vykurovacom okruhu je regulovaná zmiešavacím ventilom.

Ohrev úžitkovej vody je zabezpečený v zimnom aj letnom režime.

4. Kotolňa na tuhé palivá s akumulačným zásobníkom a záložným kotlom

V základnom zapojení zabezpečuje regulátor dodávku tepla z kotla na tuhé palivo priamo do objektu. Do akumulačnej nádrže sa ukladajú iba prebytky, ktoré objekt nepotrebuje.

U zapojenia "Len pre vybíjanie AKU" kúri regulátor do objektu iba vtedy, ak je akumulačná nádrž nabitá na potrebnú teplotu.

Ak je teplota v akumulačnej nádrži iv kotli na tuhé palivá nedostatočná, kontroluje regulátor, či je nádrž vybitá na teplotu zvolenú užívateľom. Ak áno, zavrie regulátor zmiešavací ventil a prejde na prevádzku so záložným kotlom.

Užívateľ teda môže určiť mieru vybitia akumulačnej nádrže. Než zapne záložný kotol, vybije sa akumulačná nádrž vždy minimálne na teplotu určenú užívateľom.

Záložný kotol môže byť elektrický alebo plynový a musí byť osadený vlastným obehovým čerpadlom. Plynový kotol musí byť dostatočne odolný proti nízkoteplotnej korózii.

5. Kotolňa na tuhé palivá s akumulačným zásobníkom s možnosťou pripojiť bojler pre riadený ohrev TÚV

V základnom zapojení dodáva regulátor teplo z kotla priamo do objektu. Do akumulačnej nádrže sa ukladajú iba prebytky, ktoré objekt nepotrebuje.

U zapojenia "Len pre vybíjanie AKU" začne kúriť regulátor do objektu až po tom, čo je akumulačná nádrž nabitá na potrebnú teplotu.

Ak je nádrž vybitá, vypne regulátor obehové čerpadlo, zavrie zmiešavací ventil a čaká na nové zatopenie v kotle.

K akumulačnej nádrži je možné zapojiť ohrievač TÚV s nabíjacím čerpadlom. Regulátor potom spína nabíjacie čerpadlo podľa termostatu TÚV (TTUV) as ohľadom na teploty na snímačoch K a V.

Tovar zaradený v kategóriách
Kontakt
Lenka Chobotová
- obchod, objednávky

chobotova@atria.sk

Adresa
ATRIA Slovensko s.r.o.
P. Mudroňa 5
010 01 Žilina
Slovensko
 
Kontakty
Logo
ATRIA-Europe.com
Lenka Chobotová
2021 © atria-europe.com
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk