Logo
0 ks
za
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Kotly ATMOS na tuhé palivá
 3. Automatické kotly Slokov Variant na pelety

Automatické kotly Slokov Variant na pelety

Automatické kotly Slokov Variant na pelety Hlavné výhody: jednoduchá obsluha (v priemere Vám zaberie cca 10 minút denne) vysoká účinnosť dosahujúci a... celý popis
Typ
Kompletné špecifikácie

Automatické kotly Slokov Variant na pelety

Hlavné výhody:

 • jednoduchá obsluha (v priemere Vám zaberie cca 10 minút denne)
 • vysoká účinnosť dosahujúci až 90%, nízka spotreba paliva
 • perióda prikladania po 3-5 dňoch (zásobník paliva má dostatočnú kapacitu)
 • certifikovaným palivom pre SL22A a SL33A sú drevné pelety
 • vysoká kvalita spracovania, overená konštrukcia
 • nízka spotreba elektrickej energie, jednoduché nastavenie riadiacej jednotky
 • možnosť riadenia izbovým termostatom, zaručujúca vysoký komfort obsluhy
 • jednoduchá údržba horáka a čistenie kotla
 • malé rozmery kotla, možné ľavé a pravé prevedenie násypky

Popis kotla a horáku

Kotol je pozváraný z oceľových plechov. Vnútorný priestor je rozdelený na spaľovaciu komoru a výmenník, ktorým prúdia spaliny ku dymovému hrdlu. Vstup a výstup vykurovacej vody je vykonaný nátrubkom s vnútorným 1 1/2" závitom. Dymovod je v osi kotla na zadnej strane.

Vlastné spaľovanie paliva zabezpečuje horák umiestnený v spaľovacej komore, ktorý pracuje na princípe spodnej dodávky paliva. Samotné spaľovanie pripomína horenia v kováčskej vyhni. Z násypky horáka je palivo dodávané šnekovým podávačom (motor s prevodovkou, šnekovnica) do priestoru výtlačného hrdla. Z výtlačného hrdla je palivo vytlačované nahor na kruhový rošt. Výtlačné hrdlo je umiestnené vo zmiešavači, do ktorého je fúkaný vzduch ventilátorom. Drážkami medzi výtlačným hrdlom a roštom je potom vzduch fúkaný do horiacej vrstvy paliva. Pre správnu funkciu horáku je nutné dobre zatmeliť (utesniť tmelom s tepelným použitím do 1200 °C) drážku medzi roštom a kruhovým nadstavcom zmiešavača, do ktorého je rošt vložený.

Množstvo spaľovacieho vzduchu (resp. Intenzita rozdúchavania paliva) je regulovateľná škrtiacou klapkou na ventilátore. Vyhorené palivo - popol a škvara - prepadávajú cez okraje roštu do popolníka pod zmiešavačom. Palivo je do spaľovacej časti horáka dodávané v cykloch, ktoré sú nastaviteľné na riadiacej jednotke. Horák sa v automatickej prevádzke zapína a vypína podľa požadovanej teploty vykurovacej vody (nastaviteľná kotlovým termostatom) alebo podľa potreby tepla v referenčnej miestnosti (externým regulátorom - napr. Priestorovým termostatom).

Použitie kotla, palivo

Oceľové teplovodné kotly VARIANT SL sú zdrojom tepla vhodným pre vykurovanie bytov, rodinných domov, prevádzok a podobných objektov s tepelnou stratou 8-35 kW. Vykurovací systém musí byť vybavený tlakovou expanznou nádobou a núteným obehom vykurovacej vody, s maximálnym pretlakom 200 kPa.

Predpísané palivo pre kotly VARIANT SL sú drevné pelety - C1 priemeru 6-10 mm. Pre správnu funkciu horáku je nutné palivo skladovať v suchých priestoroch. Dobrá funkcia kotla je podmienená okrem odbornej inštalácie tiež potrebným komínovým ťahom a správnou obsluhou.

Dostupné prevedenia a ich technická špecifikácia

typ kotlaSL 22ASL 33A
menovitý výkon (kW)2731,5
objem zásobníka (dm3/l)210210
hmotnosť kotla (kg)245 + 45 + 25245 + 50 + 25
predpísaný ťah komína (Pa)1522
objem vody v kotly (l)6060
účinnosť kotla (%)9087,3


Pre kompletné parametre, rozdiely a popis jednotlivých prevedení, odporúčame pozrieť si prospekt, ktorý je uvedený v prílohe "Prospekt SL A"

Tovar zaradený v kategóriách
Kontakt
Lenka Chobotová
- obchod, objednávky

chobotova@atria.sk

Adresa
ATRIA Slovensko s.r.o.
P. Mudroňa 5
010 01 Žilina
Slovensko
 
Kontakty
Logo
ATRIA-Europe.com
Lenka Chobotová
2021 © atria-europe.com
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk