Logo
0 ks
za
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Horáky ATMOS na pelety

Horák ATMOS A25 - H0048 s výkonom 4,5 až 24 kW

Horáky ATMOS A25 a A45 na pelety Horáky ATMOS A25 a A45 sú určené len pre kvalitné biele pelety z mäkkého dreva bez kôry o priemere 6 - 8 mm, s dĺžkou... celý popis
Typ
Číslo produktu:H0048
Typ:A25 - H0048
Kompletné špecifikácie

Horáky ATMOS A25 a A45 na pelety

Horáky ATMOS A25 a A45 sú určené len pre kvalitné biele pelety z mäkkého dreva bez kôry o priemere 6 - 8 mm, s dĺžkou 10 - 25 mm a výhrevnosti 16 - 19 MJ/kg. Výhodou horáka je automatické zapaľovanie paliva pomocou žhaviacej špirály, ktorá zapáli pelety kedykoľvek je potrebné zakúriť. Horák a kotol tak pracujú na plný výkon s najvyššou účinnosťou 85 až 90% a najlepšou kvalitou spaľovania. Na rozdiel od mnohých konkurenčných výrobkov, ktoré nemajú zapaľovacie zariadenie a musia vždy udržiavať žeravú vrstvu v spaľovacom priestore. Horáky nie sú určené pre tmavé pelety, ktoré sa spekajú v spaľovacej komôrke horáka. V takom prípade strácame komfort vykurovania a je nutné spaľovaciu komôrku horáka čistiť raz za 1 - 3 dni.

Ideálne riadenie horáka je podľa dvoch čidiel (TV a TS) na vyrovnávacej nádrži. Riadiaca jednotka si stráži rozkúrenie vyrovnávacej nádrže úplne automaticky a zaručuje vždy dostatok energie pre vykurovací systém. Tento spôsob zapojenia vám ušetrí palivo, elektrickú energiu a zvýši životnosť horáka na pelety.

Elektronická riadiaca jednotka horáka tiež ovláda odťahový ventilátor kotla, čerpadlo v kotlovom okruhu a alebo solárny systém.

Elektronická jednotka horáka umožňuje riadiť prevádzku horáka pomocou štyroch čidiel tak, že ak čidlo na solárnom paneli zistí, že je výhodné ohrievať vyrovnávaciu nádrž pomocou solárných kolektorov, zaistí reguláciu horáka ohrievanie nádrže pomocou peliet len ​​do úrovne čidla TK (TS2), ktoré je umiestnené v nádrži medzi snímačom TS a TV.

Prevádzka horáka funguje nasledovne. V prípade, že horák dostane pokyn k štartu, alebo ak vznikne potreba kúriť, nasype dopravník pelety do hubice horáka a žhaviacou špirálou si ich sám zapáli. Po dostatočnom rozhorení peliet nabehne horák na nastavený výkon, v ktorom zotrvá do doby než je systém vykúrený. Potom sa horák vypne a pelety v komôrke horáka dohorí. Celý cyklus sa v prípade ďalšej potreby vždy opakuje. Výkon kotla a ďalšie funkcie horáku sú riadené elektronickou reguláciou horáka, ktorá umožňuje prispôsobiť chod kotla konkrétnym podmienkam celého systému.

Horák umožňuje veľké množstvo individuálnych nastavení popísaných v návode na obsluhu.

Popis produktu:

 • predpísané palivo: kvalitné drevené pelety (biele) s priemerom 6 až 8 mm, dĺžkou 10 až 25 mm o výhrevnosti 16 - 19 MJ/kg
 • displej horáka: slúži na zobrazovanie aktuálneho stavu horáka a na nastavovanie jeho funkcií
 • riadenie horáka: elektronickou reguláciou AC07X (AC07), ktorá ovláda chod externého dopravníka, dvoch zapaľovacích špirál a ventilátora podľa požiadaviek kotla a vykurovacieho systému. Elektronika je istená bezpečnostným termostatom kotla, bezpečnostným termostatom na prívode peliet do horáka, snímačom otáčok ventilátora a fotoceli pre snímanie plameňa. Chod horáka je signalizovaný na displeji elektronickej regulácie
 • dávkovanie paliva: externým šnekovým dopravníkom riadeným z elektronickej regulácie horáka
 • zapaľovanie paliva: automatické pomocou dvoch elektrických zapaľovacích špirál

Základné funkcie horáka:

 • možnosť využitia dvoch rezervných výstupov R a R2 pre rôzne aplikácie
 • možnosť zapojenia štyroch rôznych čidiel TS, TV, TK a TSV
 • TS - čidlo spodný na nádrži
 • TV - čidlo vrchná na nádrži
 • TK - čidlo kotla alebo prostredný snímač na nádrži
 • TSV - snímač spalín alebo solárneho panelu
 • riadenie horáka podľa dvoch teplôt na vyrovnávacej nádrži
 • riadenie ventilátora kotla z horáka za pomoci rezervného výstupu
 • riadenie kotlového čerpadla z horáka za pomoci rezervného výstupu
 • ovládanie solárneho systému priamo z horáka
 • automatický štartu horáka po dohorení dreva pri kotloch ATMOS DCxxSP

ATMOS A25 - výkon 4,5 až 24 kW

ATOMOS A45 - výkon 8,5 až 49 kW

 • ATMOS A45 H0015 je určený pre kotly:
Kontakt
Lenka Chobotová
- obchod, objednávky

chobotova@atria.sk

Adresa
ATRIA Slovensko s.r.o.
P. Mudroňa 5
010 01 Žilina
Slovensko
 
Kontakty
Logo
ATRIA-Europe.com
Lenka Chobotová
2021 © atria-europe.com
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk