Logo
0 ks
za
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Siliphos H10A komplet

Siliphos H10A komplet Prietočné zariadenia so Siliphosom H10A slúžia na ošetrenie pitnej vody. Siliphos zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdzaveniu, ... celý popis
Kompletné špecifikácie

Siliphos H10A komplet

Prietočné zariadenia so Siliphosom H10A slúžia na ošetrenie pitnej vody. Siliphos zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdzaveniu, ktoré zvyšujú spotrebu energie na ohrev vody. Konečným efektom použivania Siliphosu je výrazné zníženie energetickým nákladov.

Nádoba H10A je spolu s montážnym kľúčom, konzolou na uchytenie na stenu a kontajnerom so 750 g Siliphosu v kartónovej krabici. Kontajner so 750 g Siliphosu je taktiež možné kúpiť osobitne. Toto prevedenie je vhodné pre rodinné domy do 6 osôb.

Popis produktu:

Prietočné zariadenie so Siliphosom je univerzálne a ekonomické riešenie, ktoré zabráni usadzovaniu vodného kameňa a korózii v systémoch rozvodu pitnej vody a zabraňuje tvorbe vodného kameňa v zariadeniach na prípravu teplej vody ako aj a pri každom ohreve vody v bytoch a domoch.

Prietočné zariadenie so Siliphosom sa úspešne aplikuje aj v hoteloch, penziónoch, reštauráciách, fitnes centrách, nákupných centrách, v bytových domoch, v potravinárskych a iných výrobných podnikoch. Uplatnenie Siliphosu je všade tam, kde je voda tvrdá alebo veľmi mäkká.

Siliphos vykonáva tri funkcie:

 • na kovovom povrchu rozvodov, ohrievacích telies a špirál, na dýzach, meracích a regulačných prvkoch, batériách a sanitačných mechanizmoch vytvorí mikrofilm, ktorý úplne zabráni tvorbe vodného kameňa a hrdzaveniu
 • nedovolí, aby sa vo vode rozpustený vápnik a horčík usadil na kovových a keramických povrchoch v podobe vodného kameňa
 • postupne odstráni z kovových povrchov staré nánosy vodného kameňa a hrdze.

Návrh technického riešenia pre Siliphos:

Prietočné zariadenia so Siliphosom sa dajú sa nainštalovať na každý vodný systém a nepotrebujú elektrický prúd. Montáž a dopĺňanie náplne je absolútne jednoduché.

Siliphos je špeciálny produkt, vyrábaný v Nemecku a používaný viac ako 35 rokov v celej Európe. Má súhlas hygienických orgánov vo všetkých krajinách EÚ na jeho používanie pre pitnú vodu.

Použitie Siliphosu nie je zmäkčovanie, voda ostáva rovnako tvrdá, teda zdravá. Tvrdá voda je zdravšia ako voda mäkká. Siliphos v porovnaní so zmäkčovaním je lacnejší na obstaranie aj na prevádzku.

Balenie obsahuje:

 • nádoba H10A
 • kontajner
 • 750g Siliphosu
 • montážny kľuč
 • konzola

Špecifikácia:

 • rozmery nádoby (výška x priemer): 30 x 13 cm
 • pripojenie 3/4" alebo 1" (dva typy pripojenia)
 • pre budovy so spotrebou vody do 300 m3/rok

Náklady na obstaranie sa veľmi rýchlo vrátia, pretože Siliphos zamedzí tvorbe vodného kameňa, alebo inkrustov hrdze. Vodný kameň a hrdza v prvom rade výrazne zhoršuje parametre prestupu tepla a na rovnaké množstvo teplej vody sa spotrebuje o 30 – 40% viac energie ako v prípade ak sa vodný kameň a hrdza netvorí. Predĺži sa životnosť energetických zariadení. Ďalšie úspory sa prejavia v šetrení čistiacich prostriedkov na batérie a keramické obklady.

Prietočný systém v hlavnom prívode pitnej vody ošetrí všetky zariadenia (rozvody vody, batérie, prietočné ohrievače vody, pračky, umývačky riadu, varné kanvice, žehličky, kúpeľňové obklady, vane, toalety a pod.).

Veľkosť prietočného zariadenia závisí od spotreby vody. Pretože maximum spotreby tvorí asi 66 % z celodennej spotreby a trvá max 2 hodiny je potrebné dimenzovať prietočné zariadenia tak, aby nedošlo počas špičkového odberu k nedostatku vody. Maximálny pracovný tlak je 10 bar. Tlaková strata bude minimálna. 

Pre väčší byt v bytovom dome, alebo pre malý rodinný dom (maximálny prietok 500 l/hod) je vhodné prietočné zariadenie typu H10A. Je to 10“ vysoká priehľadná plastová nádoba s priehľadným kontajnerom v ktorom je umiestnených 700 g Siliphosu. Zariadenie ošetrí najmenej 250 m3 vody.

Tovar zaradený v kategóriách
Kontakt
Lenka Chobotová
- obchod, objednávky

chobotova@atria.sk

Adresa
ATRIA Slovensko s.r.o.
P. Mudroňa 5
010 01 Žilina
Slovensko
 
Kontakty
Logo
ATRIA-Europe.com
Lenka Chobotová
2021 © atria-europe.com
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk