Logo
0 ks
za
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Solárne zariadenia
 3. Zásobníky
 4. Solárny zásobník NADO s jedným výmenníkom, izoláciou a zásobníkom na TÚV a ÚK

Solárny zásobník NADO s jedným výmenníkom, izoláciou a zásobníkom na TÚV a ÚK

Solárny zásobník NADO s jedným výmenníkom, izoláciou a zásobníkom na TÚV a ÚK Ohrievač typu NADO je navrhnutý tak, aby integroval rôzne zdroje tepla, ... celý popis
Číslo produktu:815009
Kompletné špecifikácie

Solárny zásobník NADO s jedným výmenníkom, izoláciou a zásobníkom na TÚV a ÚK

Ohrievač typu NADO je navrhnutý tak, aby integroval rôzne zdroje tepla, ktoré sa používajú na ohrev teplej úžitkovej vody (TÚV) a na podporu ústredného kúrenia (ÚK) budovy. Výhodou tohto riešenia je kompaktný dizajn, ktorý v porovnaní so štandardným 2-zvitkovým ohrievačom teplej vody umožňuje ďalšiu podporu pri vykurovaní budovy. Solárne zariadenie zároveň nie je vystavené zvýšenej zložitosti konštrukcie a v kotolni postačuje porovnateľná plocha budovy pre vykurovacie teleso.

NADO je určený na použitie najmä v budovách s nízkym dopytom po vykurovaní, napr. rodinné domy, obchodné a servisné zariadenia atď. Ohrievač podporuje vykurovacie systémy pravidelne, keď nie je možné prebytok tepla zo solárneho systému využiť na ohrev úžitkovej vody. Pri použití NADO sa odporúča, aby systém ústredného kúrenia budovy pracoval s najnižším nastavením pre vykurovaciu vodu, napr. ako v prípade systémov podlahového vykurovania a s nastavením teploty vykurovacieho systému v závislosti od počasia.

Ohrievač NADO pozostáva z takých základných prvkov, ako je vyrovnávacia nádrž vykurovacej vody a vnútorná smaltovaná nádrž na teplú vodu. Vrchná časť je určená na ohrev úžitkovej vody, stredná časť na podporu ústredného kúrenia, zatiaľ čo spodná časť je určená na  pripojenie solárnych kolektorov, ako aj na akumuláciu tepla generovaného zdrojmi, ako sú tepelné čerpadlo, krb alebo kotol na tuhé palivo.

Technické parametre:

 • priemer bez izolácie: 850 mm
 • priemer s izoláciou: 1050 mm
 • výška: 2053 mm
 • hmotnosť: 207 kg
 • vykurovacia plocha cievky: 1,5 m2
 • objem zásobníka ÚK: 999 l
 • objem zásobníka TÚV: 140 l
 • max. tlak TÚV: 6 bar
 • max. tlak ÚK: 3 bar
Kontakt
Lenka Chobotová
- obchod, objednávky

chobotova@atria.sk

Adresa
ATRIA Slovensko s.r.o.
P. Mudroňa 5
010 01 Žilina
Slovensko
 
Kontakty
Logo
ATRIA-Europe.com
Lenka Chobotová
2021 © atria-europe.com
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk