Logo
0 ks
za
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Kotly ATMOS na tuhé palivá
 3. Kombinované
 4. Splyňovacie kotly ATMOS KOMBI na drevo alebo uhlie s úpravou na pelety

Splyňovacie kotly ATMOS KOMBI na drevo alebo uhlie s úpravou na pelety

ATMOS typ C 25 ST upr - 25 kW

Splyňovacie kotle ATMOS KOMBI na drevo alebo uhlie s možnosťou osadenia horáku na pelety Zplyňovacie kotle ATMOS s úpravou pre horák sú moderným rieše... celý popis
Typ
Typ:C 25 ST upr - 25 kW
Kompletné špecifikácie

Splyňovacie kotle ATMOS KOMBI na drevo alebo uhlie s možnosťou osadenia horáku na pelety

Zplyňovacie kotle ATMOS s úpravou pre horák sú moderným riešením, kedy do vrchných dvierok štandardného splyňovacieho kotla zabudujeme horák na pelety ATMOS A25 / A45. Vytvoríme tak kotol na pelety priamo na mieru s automatickým zapaľovaním paliva.

Kotly s úpravou sú vybavené z výroby všetkým potrebným príslušenstvom pre jednoduché riadenie kotla (horáka) podľa potrieb zákazníka a dvoch tepelných snímačov na vyrovnávacej nádrži TV a TS.

Kotly sú skonštruované tak, že teleso kotlov je vyrobené ako zvarenec z kvalitných oceľových plechov o hrúbke 3 až 8 mm, ktoré sa skladá:

 • z vrchnej komory (6 mm), ktorá je vo vrchnej časti vybavená dvierkami s otvorom pre zabudovanie horáka na pelety a v spodnej časti opatrený splyňovanie tryskou alebo otočným liatinovým roštom pre jednoduché odstránenie popola
 • zo spodného priestoru, ktorý je opatrený keramickými tvarovkami pre ideálne vyhorenie všetkých spáliteľných látok s vysokou účinnosťou pri ekologicky šetrnom spaľovaní, ktorý slúži aj ako popolní

Výhody zabudovania horáka do štandardného kotla:

 • jednoduché a cenovo prijateľné riešenie
 • možnosť vykurovať komfortne peletami bez ručného prikladania
 • veľký zásobník na pelety 240 - 1000 l
 • pohodlné a bezprašné vyberanie popola s odťahovým ventilátorom raz za 7 až 30 dní
 • automatické zapaľovanie peliet zapaľovacie špirálou u horáku už v základe
 • vysoká účinnosť 89 až 92% podľa typu paliva a kotla a nastaveného výkonu = veľká úspora nákladov na vykurovanie
 • ekologické spaľovanie - kotla podľa ČSN EN 303-5 triedy 5, EKODIZAJN 2015/1189
 • chladiaca slučka proti prehriatiu = bez rizika poškodenia kotla
 • automatické vypnutie kotla po dohorení paliva
 • malé rozmery a moderný dizajn

Životné prostredie:

Obrátené spaľovanie, predhriaty spaľovací vzduch a keramický spaľovací priestor umožňujú prakticky dokonalé spaľovanie s minimom škodlivých exhalátov. Kotly preto spĺňajú limity pre udelenie známky Ekologicky šetrný výrobok smernice MŽP ČR. Kotly sú podľa ČSN EN 303-5 zaradené do triedy 4 a 5 (Ekodizajn) a preto je na ne poskytovaná dotácia zo Štátneho fondu životného prostredia.

Osvedčenia a certifikáty:

Všetky kotly ATMOS sú certifikované v skúšobniach pre jednotlivé krajiny určenia: SZÚ Brno, TÜV München - Nemecko, Rusko, Bielorusko, Litva, Lotyšsko, Ukrajina, Švédsko, Poľsko a Rakúsko, Slovensko, Maďarsko, podľa platných noriem - ČSN EN 303-5. Chránené priemyselným patentom.

Vybrané kotly spĺňajú všetky podmienky na získanie dotácie. Viac informácii o dotáciách nájdete na stránke https://zelenadomacnostiam.sk/

Regulácia a ovládanie:

Elektromechanická - reguláciu výkonu vykonávame vzduchovou regulačnou klapkou ovládanou regulátorom ťahu FR 124, ktorý automaticky podľa nastavenej výstupnej teploty vody otvára alebo priviera vzduchovú klapku. Úlohou regulátora je taktiež zabrániť prehriatiu kotla pri jeho správnom nastavení.

Kotol je ďalej vybavený regulačným termostatom umiestneným na paneli kotla, ktorý ovláda odťahový ventilátor podľa nastavenej výstupnej teploty. Na regulačnom termostate by mala byť nastavená teplota o 5 ° C nižšia ako na regulátore ťahu FR 124. 

Kotly sú naviac vybavené spalinovým termostatom, ktorý slúži k vypnutiu odťahového ventilátora po dohorení paliva. Kotly pracujú na znížený výkon do 70% menovitého výkonu aj bez ventilátora (neodporúčame stálu prevádzku s vypnutým odťahovým ventilátorom).

Štandardná elektromechanická regulácia

Ovládací panel kotla so štandardnou reguláciou

Elektromechanická regulácia obsahuje hlavný vypínač, bezpečnostný termostat, teplomer, regulačný termostat a spalinový termostat. Je optimálnym riešením riadenia prevádzky kotla (ventilátora) jednoduchým spôsobom. Prevedenie panela so štandardnou reguláciou je základným prevedením pre všetky vyrábané kotly. 

Každý kotol je možné vybaviť elektronickou reguláciou ATMOS ACD 01 pre riadenie celého vykurovacieho systému v závislosti od vonkajšej teploty, izbovej teplote a čase. Táto regulácia je schopná riadiť aj samotný kotol s ventilátorom s mnohými ďalšími funkciami.

Technické špecifikácie, ktoré platia pre všetky dostupné prevedenia kotlov:

 • predpísane palivo (preferované): kvalitné drevené pelety s ø 6 - 8 mm (biele pelety)
 • pôvodné palivo: uhlie (drevo)
 • min. teplota vratnej vody: 65 °C
 • horák: A25
 • trieda kotla: 5
 • trieda energetickej účinnosti: A+
 • Ekodesign

Dostupné prevedenia a ich technická špecifikácia

typ kotlaC18S uprC25ST uprC32ST uprAC25S upr
výkon pri uhlí (kW)20253226
výkon pri peletách (kW)6 - 207 - 247 - 246 - 20
objem palivovej šachty (dm3/l)609011060
hmotnosť kotla (kg)298379415297
max. dĺžka dreva (mm)330330430330
objem vody v kotli (l)45687445
predpísaný ťah komína (Pa)20/0,2023/0,2325/0,2520/0,20
účinnosť91,591,192,491,5

 

Dodávka kotlov je bez horáku. K týmto kotlom je určený horák ATMOS A25. Kotly s úpravou sú vybavené 2x modul AD03, prepínací vypínač, čidlo teploty kotla TK (KTF20), čidlá TV a TS (2x KTF20 - 5 m), termostat na čerpadlo 70 °C, vývod pre čerpadlo v kotlovom okruhu.

Tovar zaradený v kategóriách
Kontakt
Lenka Chobotová
- obchod, objednávky

chobotova@atria.sk

Adresa
ATRIA Slovensko s.r.o.
P. Mudroňa 5
010 01 Žilina
Slovensko
 
Kontakty
Logo
ATRIA-Europe.com
Lenka Chobotová
2021 © atria-europe.com
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk