Logo
0 ks
za
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Záložné zdroje

Záložné zdroje

Záložné zdroje pre kotle a obehové čerpadlá ústredného vykurovania

Záložný zdroj pre plynové kotly a obehové čerpadlá by mal byť už súčasťou každej kotolne. Za prvé chráni kotol, reguláciu a obehové čerpadlo proti prepätiu, takže poskytuje aj prepäťovú ochranu a v hlavnom rade poskytne dostatok elektrickej energie na niekoľko hodín behu pri výpadku elektrickej energie.

Pri kotloch na drevo, alebo iné palivo je táto funkcia veľmi dôležitá. Keďže drevo alebo uhlie v kotle horí dlhšie a nedá sa jednoducho odstaviť, kotol sa neustále zohrieva a pri zastavení obehového čerpadla sa kotol do niekoľkých minúť prehreje. Vysoká teplota v kotle môže spôsobiť prasknutie zvarov, alebo dokonca vznik požiaru vonkajšej izolácie kotla. Záložný zdroj bude pri výpadku elektrickej energie naďalej poháňať reguláciu alebo obehové čerpadlo a tým sa zabráni takémuto problému.

Fungovanie na batériu môže byť aj niekoľko hodín, záleží však na počte odberných miest a výkonu zariadenia. Všetky záložné zdroje obsahujú prepäťovú ochranu a jednu alebo dve elektrické zásuvky s ochranným kolíkom.

Výrobca
Výrobca
Kontakt
Lenka Chobotová
- obchod, objednávky

chobotova@atria.sk

Adresa
ATRIA Slovensko s.r.o.
P. Mudroňa 5
010 01 Žilina
Slovensko
 
Kontakty
Logo
ATRIA-Europe.com
Lenka Chobotová
2021 © atria-europe.com
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk